Filmy i artykuły
Filmy i artykuły
Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty
Czego możemy spodziewać się po pierwszej wizycie? Jak wygląda pierwsza wizyta?...
Światło i dźwięk w fizjoterapii
Światło i dźwięk w fizjoterapii
Narty – aktywność, do której trzeba się przygotować
Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, systematycznie uprawiamy różnorodne formy ruchu to wyjazd na narty jest kolejną formą treningu, do którego nasze ciało jest przyzwyczajone. Jednak należy pamiętać, że do każdej formy sportu trzeba przygotować się odmiennie.
Maraton konsultacji fizjoterapeutycznych
7 listopada obchodzimy Światowy Dzień Biegania. W tym dniu Fizjoterapia PANACEUM rozpoczyna MARATON KONSULTACJI FIZJOTERAPEUTYCZNYCH. Startujemy już o 7.00 w gabinecie w Krakowie przy Al. Słowackiego 50/10. Kiedy dotrzemy do mety? – to już zależy od Was:-). W tym dniu konsultacje dla biegaczy minus 20%.
Rwa kulszowa
Rwa kulszowa najczęściej pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Dolegliwość tę może wywołać banalny ruch skrętoskłonu lub kichnięcie. Przyczyna najczęściej narasta przez długi czas. Tarcza międzykręgowa, która u dzieci jest elastyczna i wytrzymała, wraz z wiekiem sztywnieje i staje się podatna na uszkodzenie.
Obręcz barkowa - zestaw ćwiczeń (film instruktażowy)
Masz spięty kark? boli Cię głowa? – możesz mieć zablokowaną obręcz barkową. Udostępniamy kolejny film z serii „Zrób to sam” - zestaw ćwiczeń na obręcz barkową.
Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i piersiowym - ćwiczenia (film instruktażowy)
Kolejny film z serii „Zrób to sam” - zestaw ćwiczeń dla osób z bólami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Ćwiczenia zostały dobrane pod kątem profilaktyki bólu lędźwi oraz zapobiegania nawrotom.
Kontuzje kolan i stóp - zestaw ćwiczeń, część 1 (film instruktażowy)
Zamieszczamy kolejny film instruktażowy z cyklu ZRÓB TO SAM. Tym razem o urazach kolan i stóp.
Zapobieganie urazom kolan i bioder – ćwiczenie równowagi, część 2 (film instruktażowy)
Kolejny film instruktażowy z cyklu ZRÓB TO SAM. Tym razem o zapobieganiu urazom kolan i bioder.
Terapia kontra stres
Stres często powoduje takie dolegliwości jak przewlekłe napięcie mięśni posturalnych, w tym przykręgosłupowych (np. mięśni karku), bóle przyczepów ścięgien i wiele innych. W walce ze stresem może być pomocna fizjoterapia.
Zapobieganie kontuzjom nóg - nauka równowagi, część 3 (film instruktażowy)
Nie chcesz aby aktywność ruchowa taka jak wyjazd w góry, bieg czy też zwykły spacer skończyła się kontuzją? – popraw aktywną stabilność stóp i kolan. Możesz to zrobić w prosty a skuteczny sposób. 
Jak radzić sobie z urazami w tenisie?
Jak radzić sobie z urazami w tenisie? Jeśli hasło GEM i SET nie są Tobie obce to koniecznie przeczytaj o urazach i kontuzjach w tenisie. Wywiadu udzielił Paweł Czarnocki, fizjoterapeuta. Zapraszamy.
Damska torebka a ból kręgosłupa
O ile tytuł wydaje się abstrakcyjny kręgosłupa jest dość oczywista. Zdarza się, że do gabinetu trafiają kobiety, które skarżą się na przewlekły ból ramion oraz kręgosłupa piersiowego.
Zmysł równowagi - aktywizacja, część I
Brak umiejętności utrzymania równowagi na niestabilnym podłożu to dość częsty problem. Tak jak każda umiejętność wymaga systematycznych ćwiczeń. Dawniej zmysł równowagi doskonalił się w sposób naturalny, dziś najczęściej musimy wykorzystywać specjalistyczne ćwiczenia.
Szpilki a bóle nóg i kręgosłupa
Nie tak rzadko zdarza się, że do gabinetu trafiają kobiety, które skarżą się na przewlekłe bóle pleców. Przyczyn może być wiele. Jedną z nich jest niewłaściwe obuwie.
Kontakt
Fizjoterapia PANACEUM Paweł Czarnocki
engine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms