Elektroterapia

PRĄDY DIADYNAMICZNE   

Prądy diadynamiczne wg Bernarda to klasyczny i bardzo popularny w elektroterapii prąd niskiej częstotliwości 50-100Hz. Prądy te mają szeroki zakres zastosowań. Działają na tkanki położone podskórnie wywołując silny efekt przekrwienny i przeciwbólowy.

PRĄDY TRABERTA (UR)

Prąd działa przeciwbólowo. Powoduje rozluźnienie mięśni poprzez zjawisko masażu prądem bodźcowym.

JONOFOREZA 

 

Wrowadzenie do tkanek za pomocą prądu elektrycznego jonów terapeutycznych. Zabieg stosujemy w przypadkach, gdy lekarstwo wystarczy zastosować miejscowo.

PRĄDY INTERFERENCYJNE   

Prądy interferencyje średniej częstotliwości ok. 4000Hz. są modulowane do prądu niskiej częstotliwości 0-100Hz. Umożliwiają oddziaływanie na głęboko położone tkanki, jak mięśnie przykręgosłupowe, głębokie tkanki kończyn.

ELEKTROSTYMULACJA I ELEKTRODIAGNOSTYKA  

Diagnostyka stanu zdrowia mięśni oraz elektryczna stymulacja pracy wybranych grup mięśni. W zależności od stanu aktywności i zdrowia mięśni, dobierana jest właściwa charakterystyka prądu i czas stymulacji.

PRĄDY TENS 

Podstawowe zastosowanie prądów TENS to obniżanie progu odczuwania bólu za pomocą stymulacji tzn. "bramki kontrolnej”.

PRĄDY NMES

Rodzaj elektrostymulacji mięśni zdrowych, pozwalający wybiórczo wzmacniać oraz uelastyczniać poszczególne grupy mięśni. NMES stosowany w terapii po urazach znacznie przyspiesza powrót do pełnej sprawności.

Czytaj więcej... Elektroterapia - przykłady zastosowania

          

 

 
Kontakt
Fizjoterapia PANACEUM Paweł Czarnocki
engine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms