Terapia dla aktywnych

TERAPIA DLA AKTYWNYCH

„Ruch to zdrowie” – twierdzenie, z którym trudno się nie zgodzić. Ruch może zastąpić wiele lekarstw, natomiast nic nie zastąpi ruchu.
Od wielu lat współpracujemy z osobami, które uprawiają sport amatorsko lub zawodowo, takie dyscypliny jak: wspinaczka skałkowa, bieg, sztuki walki, gimnastyka sportowa, tenis, joga.

Dla osób aktywnych lub tych, które chcą powrócić do aktywności sportowej proponujemy autorskie terapie:

Bezpieczny sport dziś i jutro 

Sport jest bezpieczny, gdy znamy zasady jego uprawiania. Trener odpowiada za wyniki, fizjoterapeuta za bezpieczne osiągnięcie sukcesu w sporcie. Prawidłowe przygotowanie do treningów, likwidacja skutków przeciążeń po zawodach, wyrównywanie napięć mięśni antagonistycznych oraz inne zadania wchodzą w zakres terapii.

         

Powrót do aktywności

Jeżeli chcemy powrócić po przerwie do dawnej sprawności fizycznej lub zacząć uprawiać nową dyscyplinę sportu to musimy stopniowo przystosować organizm i ciało do wysiłku. Terapia jest tym bardziej niezbędna im dłuższa była przerwa w aktywności. Ciało, które nie jest właściwie przygotowane do aktywności stwarza ryzyko kontuzji.

         

Kontuzje stare i nowe 

Kontuzje zdarzają się zawsze. Wbrew opinii nie dotyczą jedynie sportowców. Większość urazów pojawia się podczas codziennej aktywności. Kontuzje i uszkodzenia to najczęściej urazy tkanek miękkich - skręcenia i zwichnięcia stawów, naderwane więzadła, ścięgna, mięśnie.

Każda kontuzja powinna być właściwie zdiagnozowana i leczona aby uniknąć nawrotów, które często są wynikiem zaniedbanych urazów. Terapie fizjoterapeutyczne to najbardziej efektywny sposób leczenia urazów. Właściwie dobrana terapia usunie kontuzję, jak również zmniejszy ryzyko kolejnych urazów.

      

Kontakt
Fizjoterapia PANACEUM Paweł Czarnocki
engine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms